Opieka nad osobami starszymi od strony prawnej? [pytanie do eksperta]

Czy istnieje fundacja, która zajmuje się osobami starszymi od strony prawnej? Sprawa dotyczy sytuacji, kiedy to osoba starsza posiadała opiekuna, który po pewnym czasie notarialnie przejął jej mieszkanie, a później w niedługim czasie oddał ją do hospicjum. Mam szereg wątpliwości w związku z zaistniałą sytuacją. W jednym z radiowych programów informacyjnych (radio24/tok fm) była audycja z przedstawicielami właśnie takie fundacji-organizacji, która zajmowała się między innymi losem osób przejętych przez opiekunów. Niestety nie pamiętam nazwy. Proszę o pomoc w tym zakresie.

Redakcja Zrozumieć Starość 01.10.2018
FacebookTwitterGoogle+Email

Nie znam fundacji, która byłaby akurat sprofilowana w tym temacie, choć różne organizacje i instytucje zajmujące się sytuacją osób starszych i zależnych od opiek także stara się pomagać im od strony prawnej. Historie jak ta opisana wyżej nadają się również do rozpatrzenia przez biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, który od lat zajmuje się monitorowaniem i zapobieganiem przypadkom łamania praw osób starszych i nadużyciom wobec nich. Także Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która właśnie skoncentrowana jest na aspektach prawnych, w ostatnim czasie bardzo mocno zaangażowana jest w sprawy wiązane z opieką długoterminową nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Rafał Bakalarczyk

Redakcja Zrozumieć Starość

Ogólna ocena:
0
ilość ocen: 0

Komentarze

0

Podobne artykuły

Zadaj pytanie ekspertowi

Jeśli masz jakieś pytanie dotyczące Seniorów w obszarze opieki, medycyny i czy pomocy społecznej - napisz do nas. Eksperci wspierający kampanię odpowiedzą na Twoje pytanie.

Zadaj pytanie ekspertowi

Wysyłając zapytanie, zgadzasz się na opublikowanie jego treści oraz odpowiedzi eksperta na stronie zrozumiecstarosc.lo

Zamknij