Majówka zbliża się wielkimi krokami. W Polsce to zawsze czas grillowania z rodziną i wyjazdów, zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Jakie miejsca warto odwiedzić i jak się dobrze przygotować? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Majówka – gdzie najczęściej Polacy wyjeżdżają na majówkę?

Niewątpliwie myśląc o majówce, większość z nas wyobraża sobie relaks na świeżym powietrzu. Grillowanie w ogrodzie lub na działce to zdecydowanie jedna z ulubionych form spędzania czasu przed Polaków w tym okresie. Bardzo często też wyjeżdżamy na różnego rodzaju wycieczki. W Polsce najpopularniejszymi kierunkami są oczywiście góry, ale także nadmorskie miejscowości cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mimo tego, że temperatura jest nieco za niska, by móc skorzystać z kąpieli w Bałtyku, to można zrelaksować się, siedząc na plaży i próbując lokalnych specjałów. Weekend majowy to także okres, w którym Polacy chętnie jeżdżą na Mazury. Żeglowanie po wielkich jeziorach, piękne widoki i niesamowity klimat sprawiają, że miejsce to cieszy się powodzeniem osób w różnym wieku. Miejscem, które jest wybierane na relaks wśród natury, jest też zdecydowanie Roztocze. Liczne kaskady wodne, świeże powietrze, bogactwo fauny i flory są niewątpliwymi zaletami tej lokalizacji. Wiele osób decyduje się na bardziej miejski klimat i odwiedza np. Wawel w Krakowie i podziwia tamtejsze zabytki. Oczywiście majówka to czas, który można spędzić także za granicą. Jest wiele kierunków, w niedalekiej lokalizacji, gdzie o tej porze roku można korzystać nie tylko z kąpieli słonecznych, ale także morskich.

Długi weekend w kraju – TOP 5 miejsc na majówkę w Polsce

Nie każdy lubi miejsca pełne ludzi. Jeśli chcesz spędzić ten czas w pięknych zakątkach Polski, które są nieco mniej oblegane, możesz wybrać jedną z naszych propozycji.

  1. Krynica-Zdrój – niewielka miejscowość Beskidu Sądeckiego
POLECAMY:  Jak wybrać wygodny fotel dla starszej osoby?

Osoby lubiące górzyste tereny mogą wybrać się na majówkę do Krynicy Zdrój. Można podziwiać tam nie tylko szlaki, ale także źródło z wysoką zawartością dwutlenku węgla i pozostałości po mieszkającej tu kiedyś ludności łemkowskiej. Pasjonaci sztuki będą mieli także okazję zobaczyć obrazy namalowane przez Nikifora.

  1. Biebrzański Park Narodowy – dziki rejon Polski

W trakcie majówki niewątpliwie warto wybrać się do jednego z polskich parków narodowych. Jednym z nich jest Biebrzański Park Narodowy, który słynie z moczarów i bagien. Jest to jeden z najbardziej dzikich rejonów Polski. To właśnie wiosną tworzą się tu szerokie rozlewiska, które są jednym z największych siedlisk ptaków w Europie. Nad rzeką Biebrzą organizowane są także spływy kajakowe.

  1. Góry Świętokrzyskie – piękno zabytków oraz przyrody

Oczywiście Góry Świętokrzyskie to zbyt duży teren, by w pełni go poznać podczas weekendu, jednak majówka to świetny czas na spacery po Świętokrzyskim Parku Narodowym, Opatowie z podziemną trasą turystyczną, czy odwiedzenie ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe, który jest uznawany za jeden z najwspanialszych dawnych rezydencji magnackich.

  1. Jura Krakowsko – Częstochowska –  ciekawe zamki oraz formacje skalne

Jura Krakowsko-Częstochowska, to jak nazwa wskazuje, obszar pomiędzy Krakowem a Częstochową, w którym znajdziesz nie tylko przepiękne zamki, ale także ciekawe formacje skalne, jak np. słynna Maczuga Herkulesa w Ojcowskim Parku Narodowym. Znajdziesz tu także niesamowite jaskinie i Pustynię Błędowską.

  1. Lasy Janowskie – idealne miejsce dla miłośników natury

Lasy Janowskie są fragmentem tzw. Puszczy Solskiej. Stanowią one aż 39 tysięcy hektarów powierzchni. Oprócz pięknych szlaków pieszych i rowerowych można także znaleźć coś dla osób zainteresowanych historią. W tym celu warto wybrać się do Janowa Lubelskiego, by podziwiać Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Łaskawej wraz z cudownym obrazem NMP, a także Muzeum Regionalne działające w budynku dawnego więzienia.

POLECAMY:  Jak długo ważne jest skierowanie do specjalisty i na badania?

W Polsce jest wiele wspaniałych miejsc, które warto odwiedzić. Należy jednak pamiętać, że w okresie wzmożonego ruchu turystycznego, jakim niewątpliwie jest majówka, ceny noclegów mogą być sporo wyższe.

Majówka – jak się przygotować?

Bez względu na to, czy planujesz krótki wyjazd w kraju czy za granicą, musisz nie tylko dobrze się spakować i zorganizować nocleg, ale także wykupić dobrą polisę ubezpieczeniową. Pomoże Ci ona w różnych nieprzewidzianych sytuacjach, jak np. skręcenie kostki i konieczność transportu medycznego oraz ewentualnej hospitalizacji. Zakres ochrony i cena polisy w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego będą inne. Szczegóły na temat ubezpieczeń, a także porównywarkę cen, znajdziesz tutaj.

 

Explore More

Jak Zrozumieć Starość Poradnik dla Rodzin i Opiekunów Seniorów

jak zrozumieć starość poradnik
31 stycznia, 2024 0 Comments 0 tags

Powstał poradnik, który jest nieocenionym źródłem wiedzy dla każdego opiekuna osoby starszej. Dzięki niemu możesz lepiej zrozumieć potrzeby seniorów i dostosować do nich swoje działania. Publikacja ta stanowi wsparcie dla

Wczasy dla seniora – 6 miejsc, w które warto się wybrać

Wczasy dla seniora
5 stycznia, 2023 0 Comments 0 tags

Każdy z nas na stare lata chciałby odpocząć jak najbardziej jest to możliwe. Dlatego właśnie seniorzy często wybierają się na swoje wymarzone wakacje, odwiedzają miejsca, na które wcześniej nie mogli

Płatna opieka nad rodzicami a rezygnacja z pracy. Opieka nad chorym członkiem rodziny — wszystko na ten temat 

płatna opieka nad rodzicami
10 stycznia, 2023 0 Comments 0 tags

Seniorzy często wymagają opieki ze strony swoich najbliższych. W związku z tym polskie prawo pracy przewiduje możliwość urlopu w celu jej sprawowania. Jest to urlop w pełni płatny. Jednak nasuwa