Wczasy dla seniora – 6 miejsc, w które warto się wybrać

Wczasy dla seniora
5 stycznia, 2023 0 Comments

Każdy z nas na stare lata chciałby odpocząć jak najbardziej jest to możliwe. Dlatego właśnie seniorzy często wybierają się na swoje wymarzone wakacje, odwiedzają miejsca, na które wcześniej nie mogli znaleźć czasu. Zapoznaj się z najlepszymi destynacjami dla osób starszych!

Jak dobrze wybrać wczasy dla seniora?

Wiadome jest, iż potrzeby grupy osób starszych bywają wyjątkowe – nie każdy z nich nadąży za zbyt szybkim przewodnikiem, nie każdy z nich będzie w stanie wybrać się na całodniowe zwiedzanie. Zastanawiając się nad  wczasami dla seniora warto skupić się na tym, na co pozwoli mu jego zdrowie oraz, głównie, aparat ruchowy. Wczasy dla seniora wymagać będą stworzenia listy i przemyślenia wielu aspektów. Niekiedy warto nawet zgłosić się do lekarza prowadzącego daną osobę, aby ten podpowiedział, jakie czynności i klimat podczas podróży nie zagrożą zdrowiu, a nawet życiu.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając wczasy dla seniora?

Starsze osoby raczej potrzebują ciszy i spokoju. Znajdą się oczywiście tacy seniorzy, który będą chcieli podczas wycieczki być maksymalnie aktywni. Na ich listę wkraść mogą się nawet wieczorne dancingi, które w wielu miejscowościach turystycznych regularnie są urządzane! Taką opcję z pewnością można dopisać na tanie wczasy dla seniora nad morzem. Przed rezerwacją podróży należy sprawdzić na pewno: czy w danym miejscu opieka medyczna będzie zapewniona lub placówka medyczna znajdować się będzie w miarę blisko, czy blisko obiektu noclegowego znajdować się będzie apteka, sklep, warto poinformować biuro podróży lub organizatora wycieczki o schorzeniach seniora, a także sprawdzić, czy dany ośrodek nie refunduje częściowo pobytu poprzez NFZ lub akceptuje bonu turystycznego dla seniorów. Warto również zweryfikować czy dany ośrodek jest wyposażony w sprzęt dla wymagających seniorów, czyli na przykład chodzik dla seniora.

Wczasy dla seniorów nad morzem

Lokalizacja ta jest idealna dla osób w podeszłym wieku. Dlaczego? Miejscowość nadmorska, dobrze wybrana i sprawdzona, będzie świetnym azylem spokoju i odpoczynku dla dziadków lub rodziców. Wczasy dla seniora nad morzem nie mogą być oczywiście organizowane w miastach tętniących życiem imprezowym. Starsza osoba z pewnością nie wypocznie, a będzie się jedynie denerwować hałasem i nadmierną ilością nastolatków. Skupmy się dlatego na jednej z najbardziej przystających starszym osobom miejscowości nad polskim morzem. Wczasy dla seniora Kołobrzeg – na terenie tego nadmorskiego miasta jest wiele miejsc wypoczynkowych, które swoją ofertą przyciągną naszych dziadków. Noclegi wcale nie są w wygórowanych cenach. Posiadają zazwyczaj w swojej ofercie wyżywienie, pokoje z telewizorami, sale do dancingów lub innych, wspólnych spotkań. Jest tam również opieka medyczna lub możliwość szybkiego dotarcia do lekarza.

Tanie wczasy dla seniora – lista miejsc

Przedstawiamy listę miejsc w Polsce, które starsze osoby wybierają najczęściej:

  • Świeradów Zdrój, Sudety – tanie wczasy dla seniora w górach.
  • Gdańsk, Trójmiasto – ośrodki dla seniorów usytuowane w spokojniejszych miejscach miasta.
  • Krynica Zdrój, Beskidy – lokalizacja przyciągająca duże grupy starszych osób co rok.
  • Karkonosze, Karpacz – piękne widoki i różne atrakcje to najważniejsze aspekty dla tanie wczasy dla seniora. 
  • Dźwirzyno, Pomorze Zachodnie – świetny klimat i zdrowe powietrze.
  • Międzyzdroje, Pomorze Zachodnie – widok na Morze Bałtyckie i odpoczynek od miejskiego zgiełku.